Füsun Coşkun, 46 Yaşında

Meme kanseri  olduğum  haberini, kızımın babasından aldım. “Sana bir iyi, bir kötü haberim var” dedi. “Önce iyi haberi öğreneyim” dedim. “Yıllardır memelerini küçülttürmek istiyordun ve artık böyle bir şansa sahipsin” dediği zaman, patoloji sonucumun beni ameliyata götürmekte olduğunu anladım ve kahkahalarım gözyaşlarıma karıştı.

Bir süredir Türkiye’de çok iyi bir cerrahi ekip, çok başarılı olarak eşzamanlı (yani meme dokusu çıkarılırken, implant takılarak) ameliyat yapıyordu. Şükrü Yazar’la ilk görüşmemde kanser maceramın  bana bir ödül olarak döneceğine inanmıştım. Ve gerçekten öyle oldu. Ameliyattan uyandığımda her türlü ağrıma ve korseye rağmen, gördüğüm silüet çok başarılıydı.

Nitekim beklenmedik şekilde gelişen patoloji sonuçları dolayısı ile yeniden kemoterapi ve radyoterapi gördüğümde, sevgili doktorum Prof. Dr. Şükrü Yazar’ın gerek mesleki, gerek insani vasıfları, desteği ve benim de nefes terapilerim sayesinde, süreç mükemmel şekilde tamamlandı.

Şimdi 15 yıl önce bile sahip olmadığım memelere sahip olmak, bana giyim konusunda seçimlerimde  özgürlük tanırken, dişilik duygularımı da güçlendirdi…