Sibel Sürgit, 43 Yaşında

Dört yıl önce sol göğsümde ele gelen bir kitle oluştu. Yapılan tetkikler sonucunda sol göğsümün alınmasına karar verildi. Doktorum bu kitle çıkarılırken aynı ameliyat sırasında silikon takılabileceğini söylediğinde içim biraz rahatlamıştı. Biraz kaygılı biraz ürkerek ameliyat gününü belirledik.

Ameliyatım çok başarılı geçti. Herhangi bir ağrım yoktu ve sanki vücudumda hiçbir şey eksilmemiş gibiydi. Ameliyat sonrası görevime başladım ve beni zora sokan, vücudumda sıkıntı yaratan hiçbir eksiklik hissetmiyordum. Kıyafetlerimi rahatlıkla giyiyordum ve işin en güzel tarafı hiç kimse bende ki değişikliği fark etmiyordu. Sol göğsüme takılan tıbbi silikon ulturason ve mamaografi çekimlerinde hiçbir sıkıntı yaratmadı. En enteresanı da bir mamografi çekiminde ”hangi memeden ameliyat oldunuz?” sorusuydu.

Bu Ağustos ayında diğer göğsümün küçültme ve dikleştirme işlemini yaptırdım. Aynı operasyon sırasında önce ki silikon estetik silikon ile değiştirildi. Altı ay sonrasında ise meme ucu yapıldı. Açıkçası hastalık öncesinden çok daha güzel ve mutlu hissediyorum şimdi kendimi. Her iki göğüsümde de gözle görülür iz yok gibi. Duruşumun daha dik olduğunu ve kendime güvenimin çok daha arttığını hissediyorum.

Meme kanseri korkulacak bir hastalık değil. Bunu hastalık sonrasında çok iyi anlıyorsunuz. Evet uzun bir süreç ama tıpta ki gelişmeler bu dönemi kolay atlatmanızı sağlıyor. Ve tabı mutlaka güvenebileceğiniz bir doktorunuzun olması şart. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Cihan Uras ve Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Yazar benim hayatımda ki çok önemli iki insan. Onlarla hayata çok daha sıkı tutunuyorum ve gönül dolusu teşekkürler ediyorum.

Başınıza gelen hastalığa lütfen çok şans vermeyin. Onunla baş etmek kolay yeter ki isteyin. Ve hayata tutunun.